محورها و مهمترین مباحث کارگروه قوانین و مقررات سومین کنفرانس بناهای بلند مشخص شد

20 دی 1395 Written by 
Published in اخبار

همزمان با برگزاری سومین کنفرانس بناهای بلند طی روزهای 28 تا 30 دی، کارگروه قوانین و مقررات به هم­اندیشی و تعامل در موضوعات حقوقی، قواعد حقوقی در مهندسی ساختمان و الزامات بهداشت، ایمنی و حفظ محیط زیست در مهندسی ساختمان­های بلند می‌پردازد.

به گزارش ستاد خبری، حقوق شهروندی در احداث ساختمان­های بلند و بهره­برداری از آن­ها ،الزامات مقررات ملی ساختمان در ساختمان­های بلند ، مروری بر قوانین و مقررات جاری حاکم بر ساختمان­های بلند و HSSEQ در ساختمان­های بلند از جمله مهمترین محورهای این کارگروه تخصصی است.

دکتر منوچهر شیبانی‌اصل مدیر کل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی دبیر این کارگروه تخصصی و احمد فتحی مشاور حقوقی وزارت راه و شهرسازی ، مهندس محمدجواد ابوالفتحی مشاور معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، دکتر علی مظفری رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظتی فنی و بهداشت کار، مهندس المیرا تاروردی زاده رئیس گروه برنامه‌ریزی و نظارت مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار و مهندس سید محمد صباغ رضوی کارشناس اداره ﺗﺪوﯾﻦ آﯾﯿﻦ ﻧﺎﻣﻪ‌ﻫﺎي ﺣﻔﺎﻇﺖ ﻓﻨﯽ و دﺳﺘﻮراﻟﻌﻤﻞ‌ﻫﺎي اﯾﻤﻨﯽ دیگر اعضای کارگروه قوانین و مقررات سومین کنفرانس بناهای بلند هستند.

لازم به ذکر است با استقبال شرکت‌کنندگان از مباحث ارایه شده در کارگروه قوانین و مقررات، این کارگروه در رتبه نخست نظرسنجی‌ها قرار گرفت و موجب گردید با توجه به اهمیتی که مباحث حقوقی و ایمنی در چارچوب قوانین و مقررات در بخش ساختمان، به ویژه ساختمان­های بلند دارد، در کنفرانس سوم محورهای ویژه­ای برای ارائه مطالب و هم­اندیشی مدنظر اعضای کارگروه قرار بگیرد. همچنین

از آنجایی که کلیه فعالیت­های فنی، اقتصادی و اجتماعی ساختمان­ها بلند در چارچوب قوانین و مقررات شکل می­گیرد و در بستر آن جریان می­یابد، طبیعی است که مطالب این حوزه مورد توجه خاص دست­اندرکاران ساخت و ساز قرار بگیرد.

علاقه‌مندان جهت بهره‌مندی از مباحث ارایه شده در این کارگروه یا سایر کارگروه‌های تخصصی کنفرانس بناهای بلند می توانند با شماره تلفن 6-88203845 تماس حاصل نمایند.

Read 1114 times
Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

تماس سریعدبیرخانه

آدرس:
تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، خیابان پیوند، کوچه حماسی، پلاک 26
تلفن :
88203845 21 (98)+
88871227 21 (98)+
نمابر :
88198520 21 (98)+
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
سایت شرکت :

markerما را در Google Maps ببینید

درباره بناهای بلند

از آنجايي که اصول ساخت و ساز پايدار، شامل گسترهای وسيـع از روشهای ابتدايـی تا پيچيده‌ترين فن‌آوری‌های روز ميباشد، مقوله تناسب روشهای اجرا با استانداردهای کيفی همواره به عنوان شاخص‌های کليدی در اين حوزه مورد توجه عموم بهره‌برداران بوده است. با توجه به سير صعودی بلندمرتبه‌سازی که گاه به اقتضای شرايط اقتصادی بر مبنای مقرون به صرفه‌بودن و نه‌چندان بر اصول استانداردسازی تعريف شده است، همچنين نیازها و خلاء موجود در معرفي نشان‌های تجاری نمونه صنعت ساختمان، مؤسسه رسايش برگزارکننده همايش‌ها و کنفرانس‌هاي مختلف درنظر دارد  «سومین کنفرانس بناهای بلند درایران و خاورميانه»  را برگزار کند.